Jak wybrać dobrą salę weselną?

Strona główna » BLOG » Jak wybrać dobrą salę weselną?

wielkość tekstu: A | A | A

Mówi się, że ślub jest dla młodej pary, a wesele – dla ich gości. Choć w tym wyjątkowym dniu małżonkowie powinni być w centrum uwagi, wiele decyzji podejmowanych jest z myślą o rodzinie i przyjaciołach. Jedną z nich jest wybór sali, w której najbliżsi będą świętować zaślubiny. Czym powinno się charakteryzować miejsce, w którym odbywa się przyjęcie weselne? Przypominamy na co zwracać uwagę przy wyborze sali.


Adekwatna wielkość i wyposażenie. Wystrój odpowiedni do charakteru wesela

Poszukiwania sali należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie znaczy to jednak, że
w obliczu braku miejsca należy iść zawsze na kompromis. O czym pamiętać wybierając salę?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze liczbę gości. Sala weselna nie może być zbyt duża, gdyż puste miejsca wywołują negatywne skojarzenia. Nie może jednak powodować dyskomfortu
i wrażenia ciasnoty. Co ciekawe, w ten sam sposób należy patrzeć na
parkiet do tańca.

Warto przyjrzeć się z bliska całemu wyposażeniu, sprawdzić stan sprzętu multimedialnego, klimatyzacji oraz świateł. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie miejsca o różnych porach dnia, także o zmierzchu. Sprawdzimy w ten sposób jak sala bankietowa prezentuje się przy sztucznym oświetleniu.

Sala powinna nawiązywać do charakteru ślubu i wesela, czy też sukni panny młodej. Trudno wyobrazić sobie np. ślub w stylu boho, po którym przyjęcie odbywa się w pałacowych, pełnych przepychu przestrzeniach. Ważne jest, aby miejsce można było dopasować do preferencji narzeczonych; układ stołów, dekoracje, możliwość przykrycia nieestetycznych krzeseł – im większe możliwości daje sala, tym lepiej.


Sprawdzone menu, profesjonalna obsługa

Dobre jedzenie to istotny element przyjęcia weselnego. Posiłki muszą być smaczne, estetycznie podane i odpowiadać preferencjom pary młodej. Szef kuchni powinien wychodzić naprzeciw oczekiwaniom narzeczonych: służyć radą i cennym doświadczeniem nie narzucając przy tym swojej wizji weselnego menu. Należy przy tym uwzględnić diety gości (weganizm, wegetarianizm) oraz nietolerancje na niektóre produkty.

Nawet najlepsze danie straci walory, jeśli zostanie zbyt późno podane. Sprawna obsługa, dzięki której goście zjedzą ciepłe posiłki w wyznaczonych porach jest szalenie istotna. Uczestnicy zabawy nie muszą zauważać obecności kelnerów i kelnerek, ale muszą widzieć efekty ich pracy.


Dodatkowe atrakcje i miejsca noclegowe dla gości

Sposobów na uatrakcyjnienie wesela jest tyle, ile par młodych. Organizując wesele warto upewnić się czy pomysł narzeczonych może zostać w danym miejscu zrealizowany. Dobrze jest także sprawdzić jakie atrakcje oferuje sala weselna.

Po udanej zabawie goście powinni w sprawny i wygodny sposób udać się na odpoczynek. Pokoje gościnne w pobliżu sali to najlepsze rozwiązanie zwłaszcza, gdy uczestnicy wesele przybyli z daleka. To komfortowa sytuacja dla nich, jak i dla młodej pary, które nie musi obawiać się o kwestie logistyczne i transport swojej rodziny oraz przyjaciół.

czytano: 1941 razy

autor: zajazdhetman.pl

data dodania: 2019-05-21 12:08:36

BLOG
Blog firmy Zajazdhetman. Serdecznie witamy wszystkich klientów na naszym blogu. Stworzyliśmy go po to, żeby zaprezentować i przybliżyć ofertę naszej firmy. Będziemy na nim publikować wiele przydatnych informacji dotyczących naszej branży oraz materiałów ...
dalej 
Zapewniamy
 • ŚLĄSKIE SMAKI
 • KONFERENCJE
 • SZKOLENIA
 • PRZYJĘCIA
 • CHATĘ GRILLOWĄ
 • DWA PLACE ZABAW
 • ATRAKCJE DLA DZIECI
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • 18 kelnerów z 15 restauracji reprezentujących restauracje z Małopolski, ale także z województwa Śląskiego i województwa Dolnośląskiego wzięło udział w 4 Krakowskim Biegu Kelnerów, który odbył się 5 listopada w Hali Expo Kraków. Na drugim stopniu podium całych zawodów stanęła ...dalej 

Zajazd Hetman
Lgota Murowana, Kalinowa 57, 42-425 Kroczyce

tel.: 34 315 20 58; 505 163 740
e-mail: recepcja@zajazdhetman.pl

 • plyta
 • IMG_20200823_192901_resized_20200926_013543578
 • IMG_20200731_114400_resized_20200926_024515038
 • IMG_20191210_162308_resized_20200926_024510698
 • IMG_20191116_175502_resized_20200926_013040492
Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia Zajazdu Hetman w Lgocie Murowanej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Facebook
Wersja mobilna
Google +
Twitter